Krst dieťaťa alebo prvé šaty pre dievča na takúto dôležitú oslavu 0
Krst dieťaťa alebo prvé šaty pre dievča na takúto dôležitú oslavu

Krst je prvou takouto dôležitou rodinnou udalosťou v živote vášho dieťaťa. Zvyčajne je to aj prvá príležitosť pre zvyšok rodiny privítať nového člena vo svojom strede. Ak chcete, aby vaše dievčatko vyzeralo v tento deň dokonale, vyberte si na túto výnimočnú príležitosť elegantné dievčenské šaty.

Trh ponúka mnoho rôznych modelov detských šiat na krst, ale ktoré budú pre vás najlepšie? Aký strih šiat pre dievčatko by ste mali vybrať, aby boli pohodlné a zároveň vyzerali rafinovane? Ako vybrať správne šaty pre dievčatko na krst? Navrhneme vám aj niekoľko modelov, ktoré budú na tento významný deň ideálne.

 

Prečo by som mala na krst svojej dcéry vybrať dievčenské šaty?

V tento výnimočný deň bude vaša dcéra najdôležitejšou osobou. Pripravte si preto jedinečný outfit, v ktorom sa budete obe cítiť sebavedome a krásne.

Šaty pre dievčatko budú spĺňať všetky vaše požiadavky - budú elegantné, dostatočne oblečené a zároveň vám nebudú prekážať v starostlivosti o vaše dieťa.

 

Na čo si dať pozor pri kúpe krstných šiat pre dievčatko?

Predtým, ako vyberiete šaty pre dievčatko na krst, zvážte tieto aspekty:

  • Materiál. Bábätká majú pri krste zvyčajne len niekoľko mesiacov a na začiatku ich života je ich pokožka veľmi citlivá! Aby ste predišli podráždeniu a odreninám, snažte sa vybrať šaty pre svoje dievčatko z prírodných materiálov. Čím je materiál mäkší a priedušnejší, tým je pre vaše bábätko bezpečnejší!
  • Spôsob šitia a príslušenstva. Aj v tomto prípade platí, že menej je viac. Majte na pamäti citlivú pokožku vášho dieťaťa, odpustite si doplnky na dievčenských šatách v podobe perál a flitrov, ktoré môžu spôsobiť poškriabanie. Pozrite sa aj na švy, aby boli čo najmenej vyčnievajúce a dráždivé.
  • Spôsob upevnenia. Nezabudnite, že šaty pre dievčatá sa zvyčajne zapínajú vzadu na zips alebo gombík. Keďže bábätká chodia na krstiny väčšinou v ľahu, vyberte si formu tak, aby sa vám pohodlne obliekalo a prebaľovalo (napr. ak budete meniť plienku alebo nalievať mlieko počas kŕmenia).
  • Strih. V rozpore s tým, čo sa zdá, aj toto pre vás bude znamenať obrovský rozdiel. Čím menej vrstiev a menej komplikovaná konštrukcia šiat pre dievča, tým lepšie pre vás oboch. Pohodlný strih nebude vašu dcérku obmedzovať v pohybe a vám sa bude s dieťaťom ľahšie manipulovať, napríklad pri výmene plienky.
  • Farba. Krstiny sa okamžite spájajú s bielou farbou a táto farba šiat sa pre dievčatko vyberá najčastejšie. Našťastie, móda sa mení a čoraz častejšie sa stretávame s dievčatkami v iných odtieňoch, napríklad v ružovej, béžovej alebo écru. Ak chcete narušiť monotónnosť štylizácie, môžete zvoliť neštandardnú farbu kreácie - veď kto hovorí, že dievča nemôže mať napríklad modré šaty? Konečné rozhodnutie je na vás!
  • Štýl večierka. Ak po krste pozývate rodinu na klasickú večeru do reštaurácie, môžete pre dievčatko zvoliť elegantnejší model. Ak sa však udalosť bude konať vonku, odporúča sa zvoliť jednoduchší strih. Zohľadnite vážnosť miesta konania aj svoje pohodlie.

 

A čo doplnky?

Šaty na krst dievčatka nie sú všetko - je jasné, že celkový styling je aj o ozdobných doplnkoch! Avšak vzhľadom na to, že budete obliekať maličké bábätko, musíte dbať nielen na pekný vzhľad, ale predovšetkým na bezpečnosť. Vyhnite sa preto drobným doplnkom, ktoré by vaša dcérka mohla omylom prehltnúť alebo si nimi zakryť dýchacie cesty.

Pre vašu malú slečnu odporúčame elastickú čelenku, ktorá ju bude bezpečne držať na mieste a dodá celému oblečeniu výnimočnosť. Okrem toho sú v chladnejších dňoch dobrou voľbou efektné ponožky alebo pančuchy s aplikáciami, ako sú anjelské krídla, bambuľky alebo výšivky. Môžete si vybrať aj pohodlné papuče, ktoré ochránia vaše nohy pred chladom a dotvoria vzhľad.

 

Modely šiat pre dievčatko na krst od Zoya Fashion

V Zoya Fashion máme modely šiat pre dievčatá na špeciálne príležitosti vrátane krstov. Takúto dôležitú udalosť pre mnohé matky a dcéry sme si nemohli nechať ujsť! Pozrite si, čo nájdete v našej kolekcii.

 

Rosie

Ide o najčastejšie vyberaný model dievčenských krstových šiat. Rosie sú šaty zdobené tylom, ktorým dodáva eleganciu odnímateľný kvet v páse. Vzadu majú navyše nastaviteľnú mašľu. Spodnú časť šiat tvoria dve vrstvy tylu ukončené krásnou čipkou a dve podšívky. V balení nájdete aj čelenku na doplnenie vzhľadu.

K dispozícii sú v klasickej bielej, ako aj v ružovej a modrej farbe. V našom sortimente nájdete verziu šiat na teplé dni a strih s dlhými rukávmi na chladnejšie obdobie.

 

Jessie

Jessie sú veľmi elegantné a tlmené šaty pre dievčatko. Jemný vzor a biela farba sa dokonale hodia na udalosti, ako sú krstiny. Vrchná časť šiat je zdobená čipkou a aplikácia v páse dodáva dodatočnú eleganciu. Zadná časť šiat obsahuje nastaviteľný opasok s mašľou. Spodnú časť tvorí dvojitá vrstva jednoduchej splývavej látky. K šatám navyše dostanete čelenku s mašľou, ktorá krásne podčiarkne vzhľad vášho dievčatka.

 

Floria

Tento model šiat pre dievčatá sa odporúča už pre o niečo staršie deti, ktoré sa zúčastnia na krstnom obrade. Vrchnú časť šiat zdobí množstvo 3D kvetov, ktoré dodávajú celým šatám ľahký a originálny štýl. Mašľa je výrazným stylingovým bodom a upriamuje pozornosť na šaty. Na chrbte sa Floria zaväzuje nastaviteľným opaskom. Spodnú časť šiat tvoria dve vrstvy tylu zdobené brokátom a dve podšívky. Ide o jedinečný návrh pre výnimočné malé módne nadšenkyne.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať tie správne šaty pre dievčatko na krst. Veríme, že to bude skutočne krásny deň pre celú vašu rodinu. To vám zo srdca želáme!

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium