Ľahké a vzdušné - tylové šaty pre dievčatá 0
Ľahké a vzdušné - tylové šaty pre dievčatá

Tento materiál, ktorý sa predtým používal najmä na svadobné a scénické kreácie, sa v súčasnosti používa čoraz častejšie. Je cenený pre svoju ľahkosť, vzdušnosť a jemný vzhľad. Tvorbe dodáva charakter a štýl. Čo je to? Je to tyl, ktorý sa čoraz častejšie používa na výrobu krásnych a elegantných šiat pre dievčatá.

Pozrime sa bližšie na túto výnimočnú látku, vďaka ktorej sa vaša dcéra bude v tylovej kreácii cítiť ako skutočná princezná. V tomto článku sa okrem iného dozviete, z čoho sa tyl vyrába a na čo sa najčastejšie používa. Objavíte tiež najzaujímavejšie tylové šaty pre dievčatá z našej najnovšej kolekcie.

 

Čo je tyl?

Aby sme čo najlepšie ilustrovali vzhľad tejto tkaniny, môžeme povedať, že ide o ľahkú ažurovú tkaninu. Šatám dodáva priehľadnosť a objem. Ako sa ukázalo, na trhu existuje mnoho druhov tylu. Správny výber v konečnom dôsledku určuje vzhľad napríklad šiat pre dievča.

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými druhmi tylu?

  • Materiál. Rozlišujeme tyl vytvorený z prírodných materiálov, ako je hodváb a bavlna, a z umelých materiálov, ako je polyester alebo polyamid.
  • Gramáž, čo je hmotnosť štvorcového metra tkaniny vyjadrená v gramoch.
  • Tvar ôk. Môžu mať vzhľad včelích plástov, mnohouholníkov, kosoštvorcov atď.
  • Tuhosť materiálu. Mäkší tyl sa najčastejšie používa na šitie odevov, zatiaľ čo tuhší tyl je ideálny na rôzne dekorácie.

 

Čo všetko sa dá vyrobiť z tylu?

V minulosti sa tyl používal najmä na baletné kostýmy, divadelné kostýmy, svadobné kreácie a dekorácie, závoje a... záclony! V súčasnosti sa čoraz častejšie vyskytuje aj v každodennej móde. Nachádza sa napríklad v sukniach pre deti a šatách pre dievčatá a dospelé ženy.

Vytvárajú sa z nej modely, ako napríklad pettitskirt pre dievčatá alebo elegantné princeznovské a bomberové šaty pre dievčatá. Tylové kreácie sú ideálne na významné rodinné oslavy: svadby, krstiny a sväté prijímanie, ako aj plesy a narodeniny. Menej zdobené vzory sa hodia aj na každodenné dievčenské štýly.

 

Ako sa staráte o tylové šaty pre dievčatá?

Vďaka svojej štruktúre je tyl pomerne jemný materiál. Pri praní a žehlení s ním zaobchádzajte opatrne. Oblečenie z tejto tkaniny sa odporúča prať ručne. Vyprané tylové šaty nekrúťte ani nekrúťte! Je lepšie ich rovnomerne zavesiť na sušičku a nechať prirodzene uschnúť.

Tylové kreácie neodporúčame prať ani na jemných programoch. Veľmi ľahko sa môže stať, že sa očko látky potiahne napríklad o zips iného odevu. Tým sa rýchlo zničia vaše obľúbené tylové šaty pre dievčatko.

Pokiaľ ide o žehlenie, robte to opatrne. Dávajte si pozor na teplotu. V ideálnom prípade by ste mali používať naparovacie žehlenie. Vyhnete sa tak spáleniu a nevzhľadným škvrnám, ak by sa teplota náhle vymkla kontrole. Môžete vyskúšať aj vertikálne naparovacie žehličky, ktoré prácu výrazne uľahčujú a urýchľujú.

 

Modely tylových šiat pre dievčatá na Zoya Fashion

Aké tylové šaty pre dievčatá nájdete v obchode Zoya Fashion? V našom sortimente máme veľa modelov elegantných šiat pre dievčatá na špeciálne príležitosti, ako aj modely, ktoré využijete každý deň. Nižšie uvádzame niekoľko modelov tylových šiat, ktoré vás môžu inšpirovať pre zaujímavé detské štýly.

 

Valerie

Valerie sú šaty pre dievča na špeciálne príležitosti. Spodnú časť tvorí vertikálne všitý tylový volán v podobe kaskády. Vďaka tomu je celkový styling veľmi nápadný a mimoriadne elegantný. Šaty sú k dispozícii v dvoch farbách: béžovej a čiernej. Budú vyzerať skvele na významných rodinných udalostiach.

 

Ismena

Ismena je rovnako nápadný návrh. Jemný tyl je zdobený flitrami a vytvára nádherný vzor srdiečok a hviezdneho prachu. Tento model bude ideálny pre sebavedomé, odvážne dievčatá, ktoré sa neboja vyniknúť a chcú zažiariť počas dôležitých udalostí.

 

Angel

Angel je klasický vzor šiat pre dievča. Budú sa hodiť na špeciálne príležitosti aj na každodenné nosenie. Vrchnú časť šiat tvorí čipka s podšívkou. Spodnú časť zasa tvorí niekoľko vrstiev tylových volánov. Spoločne vytvárajú krásnu kombináciu dvoch jemných druhov látok.

 

Elodie

Keď príde reč na tylové šaty pre dievčatá, nemohli sme zabudnúť na Elodie! Tylové volány nielenže dodávajú kreácii objem a kráľovský vzhľad, ale aj krásne plávajú pri hre a tanci na tanečnom parkete. Vyberte tieto šaty pre svoju dcéru, ak chcete, aby sa na plese cítila ako skutočná princezná!

 

Chanel

Chanel sú šaty pre dievčatá výrazne štylizované do 20. a 30. rokov 20. storočia. Spodnú časť šiat tvorí kaskádovito všitý tyl. Ten dodáva kreácii tú správnu atmosféru a charakter odevu z tohto obdobia. Tyl je použitý aj v rukávoch a výstrihu, čo ešte viac umocňuje efekt. Ide o veľmi elegantný kúsok, ktorý možno použiť v mnohých rôznych štýloch.

 

Tylové doplnky do vlasov? Prečo nie!

Napriek svojej jemnosti je tyl materiálom so širokým spektrom použitia. Nepoužíva sa len na odevy. Je tiež skvelým doplnkom celkovej tvorby! V Zoya Fashion v sekcii DOPLNKY nájdete množstvo tylových kúskov, ktoré nielenže zvládnu účes vášho dieťaťa, ale aj krásne zvýraznia krásu vašej dcéry. Pozrite si ich a vyberte si tie, ktoré budú najlepšie vyhovovať vašej vízii outfitu.


Tyl je veľmi pôvabný materiál, ktorý dokáže zvýrazniť dievčenský vzhľad a dodať oblečeniu ľahkosť. Niet divu, že dievčatá milujú tylové šaty! Tvorby s použitím tejto látky sú praktické, vzdušné, pohodlné a elegantné. Preto ak chcete mať istotu, že šaty pre dievča na špeciálnu príležitosť budú tou správnou voľbou, stavte na modely z tylu!

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium