Turbany pre dievčatá - hit alebo miss v detskej móde? 0
Turbany pre dievčatá - hit alebo miss v detskej móde?

Ako chrániť hlavu dieťaťa pred rôznymi atmosférickými vplyvmi (napríklad nízkymi teplotami alebo slnkom) v súlade s aktuálnymi detskými módnymi trendmi? Samozrejme, môžete ísť klasickou cestou a vybrať pre svoju dcéru jednoduché, nudné klobúky alebo... sa trochu odviazať a obohatiť styling o efektné a farebné detské turbany!

Dievčenský turban je pokrývka hlavy, ktorú veľmi často volia mamičky dievčat. Je to len módny výstrelok? K čomu sa bude detský turban hodiť? Ako vybrať správnu veľkosť? Viac sa dozviete z nášho článku!

 

Sú turbany pre deti len módnym výstrelkom?

Trend turbanov pre dievčatá možno pozorovať už niekoľko rokov. Je viditeľný najmä na stránkach, ako sú Instagram a Pinterest. Niet divu! Turban vyzerá mimoriadne štýlovo a dodáva oblečeniu charakter. Vďaka nemu sa dievčatá môžu cítiť ako malé modelky z obálok módnych časopisov.

Okrem dekoratívnej funkcie si detské turbany mamičky cenia pre ich všestrannosť. Hodia sa k mnohým účesom, na hlave dieťaťa zostávajú na svojom mieste a navyše ju chránia pred chladom, vetrom alebo ostrým slnkom. Preto sú obľúbenou voľbou aj pre bábätká.

Detské turbany sú ľahké. Najčastejšie sú vyrobené z prírodných a mäkkých materiálov, ktoré deti rady nosia. Preto veríme, že budú ešte dlho kraľovať na detských módnych prehliadkach (a na hlavách mnohých detí).

 

Ako určíte veľkosť turbanu pre dieťa?

Mnohí výrobcovia označujú veľkosť pokrývky hlavy pre dieťa podľa veku. To však nie je dobrý ukazovateľ. Deti sa od seba často líšia. Turban pre trojmesačné dieťa sa môže ukázať ako príliš malý alebo príliš veľký.

Rodičia veľmi často volia o niečo väčšie modely vzhľadom na to, že rozmery oblečenia a doplnkov pre bábätká a malé deti sa niekedy menia zo dňa na deň. Správna veľkosť turbanu pre dievčatko je však rozhodujúca pre primeranú ochranu hlavy a správnu izoláciu proti chladu. Aké je teda najlepšie riešenie?

Dievčenský turban vyberajte rovnakým spôsobom ako iné pokrývky hlavy pre deti, teda zmeraním obvodu hlavy. Ako toto meranie správne skontrolovať? Jednoducho prejdite krajčírskym metrom alebo šnúrkou cez stred čela vášho dieťaťa a cez vrcholky uší. Potom skontrolujte meranie alebo zmerajte dĺžku šnúrky.

 

S čím nosiť detský turban?

Výber správneho turbanu pre dievča je skutočným umením. Tento model pokrývky hlavy je už sám o sebe celkom jemný vďaka volánikom alebo viazaniu na prednej strane. Preto ak ho plánujete nosiť do každodenného života svojej dcéry, vyberajte skôr tlmené vzory a farby.

To však neznamená, že sa musíte úplne vzdať krásnych kvetinových alebo geometrických vzorov. Najdôležitejšie je pri tvorbe oblečenia vášho dieťaťa zachovať striedmosť! Ak ste pre svoje dieťa vybrali vzorovanejší turban, dbajte na to, aby ste zvyšok stylingu zachovali v tlmenej podobe.

Bol by detský turban vhodným doplnkom k dievčenským šatám? Určite! Mnohé mamičky si práve vyberajú detské dievčenské turbany na úpravu na špeciálne príležitosti, ako sú svadby, sväté prijímanie alebo krstiny. Volániky a úväzy na tomto type pokrývky hlavy veľmi dobre zvýrazňujú charakter slávnostného oblečenia. Sú tiež krásnym doplnkom vzhľadu.

 

Na čo sa zamerať pri výbere turbanu pre dievča?

Ak chcete, aby vaša dcéra rada nosila svoj detský turban na výletoch a aby plnil všetky svoje ochranné funkcie, pozrite sa na týchto niekoľko ďalších dôležitých bodov.

  • Materiál. Je dôležité, aby bol prírodný a priedušný, aby sa hlava dieťaťa neprehrievala. V opačnom prípade môže spôsobiť kožné problémy, zhoršiť stav vlasov a spôsobiť prechladnutie. V lete bude výborne fungovať bavlna. Ak hľadáte dievčenský turban na chladnejšie dni, hľadajte vlnené modely.
  • Spôsob šitia. Pokožka dieťaťa, najmä v dojčenskom veku, je veľmi citlivá. Pozrite sa, ako boli švy zhotovené a či niečo nespôsobí ďalšie podráždenie (napr. visačka).
  • Pohodlie pre deti. Vyberte si detský turban, ktorý bude bezpečne držať na hlave vašej dcéry. Príliš veľký turban jej bude skĺzavať cez oči a príliš malý turban môže spôsobiť bolesti hlavy. Je tiež dôležité, aby bol turban pre dievčatko mäkký a príjemný na dotyk. To zabezpečí, že vaše dieťa po ňom bude rado siahať.
  • Preferencie dieťaťa. Okrem toho, že detský turban by mal zapadnúť do dievčenského šatníka, musí sa vašej dcére predovšetkým páčiť. Ponúknite jej niekoľko vzorov. Z nich si vyberte ideálny model na rôzne príležitosti.

Turbany pre dievčatá na Zoya Fashion

Pozorne sledujeme detskú módu. Preto sme nemohli vynechať taký dôležitý stylingový doplnok, akým je detský turban! V našom sortimente nájdete modely s volánikmi, mašľami a viazankami v krásnych farbách, ktoré sa hodia k mnohým outfitom. Sú vyrobené z príjemnej bavlny a hrejivého velúru. Ponúkajú teda primeranú ochranu pred slnkom alebo nízkymi teplotami.

O najnovšej kolekcii a dostupných modeloch sa dozviete v časti TURBANY PRE DIEVČATÁ. Spoločne si vyberte dokonalú pokrývku hlavy na rôzne príležitosti.

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium