Ako vybrať štýl pre dieťaťu? 0
Ako vybrať štýl pre dieťaťu?

Vieš, že také vlastnosti ako charakter a osobnosť dieťaťa závisia okrem iného od génov? Hoci na ne nemáš úplný vplyv, stojí za to ich pomáhať formovať a umožniť ich prejavovať už od samého začiatku! Dieťa, rovnako ako každý malý človek, má svoje nálady a preferencie, ktoré je potrebné nielen brať do úvahy pri každodenných rozhodnutiach, ako napríklad obliekanie, ale predovšetkým ich rešpektovať, podporovať a rozvíjať.

Zisti, ako komponovať detské štýly pomocou oblečenia, vrátane šiat pre dievčatá, aby si ich prispôsobil tvojmu dieťaťu po každej stránke.

Prečo je dobré nechať deti rozhodovať o výbere oblečenia?

Ako povedal Janusz Korczak, „Nie sú deti, sú ľudia“. Malí, hoci veľa nevedia a ešte nepoznajú svet, sa ho učia predovšetkým cez skúsenosti. Uznávajúc subjektivitu dieťaťa a dávajúc mu priestor na rozhodovanie v určitých záležitostiach, formuješ budúceho nezávislého a sebavedomého dospelého človeka. A predsa každý rodič chce, aby jeho dieťa v živote uspelo.

Preto umožni svojmu dieťaťu robiť niektoré rozhodnutia a skúmať ich dôsledky. Prispôsob tieto rozhodnutia jeho veku. Prvým z nich môže byť práve zostavenie outfitu do škôlky. Takéto konanie dieťaťu nielen umožní testovať dostupné možnosti, ale tiež ukáže, že jeho názor sa počíta a naučí ho vyjadrovať seba samého.

Najdôležitejšie je teda spoločne objavovať, kým je a kým sa pomaly stáva tvoje dieťa. Tu je niekoľko príkladov typov charakterov a prispôsobených štýlov obliekania, ktoré najlepšie odrážajú to, čo je v duši tvojej dcéry.

Sladká a radostná

Tvoja dcéra je kvintesencia dievčenskosti. Má typicky ženské záujmy, je citlivá, plná vášne a osobného kúzla. Radosť jej prináša pomoc druhým a rozvíjanie nových koníčkov. Je jemná a trochu plachá.

V tomto prípade je najlepšie staviť na klasické, dievčenské vzory. Sladké a radostné štýly, šaty pre dievčatá plné volánikov, tylu a pastelových farieb dokonale odrážajú charakter tvojho dieťaťa. Tento typ kompozícií oblečenia je prvým krokom k ženským štýlom!

Odporúčané štýly: romantický, preppy, boho.
Odporúčané modely dievčenských šiat: Amelia, Nel, Matilda.

Buntovná

Tento charakter je úplným opakom predchádzajúceho príkladu. Neznáša stanovené spoločenské normy a neustále proti nim rebeluje. Viac pripomína chlapčisko vymykajúce sa všeobecne prijatým pravidlám. Rada kráča vlastnými cestami a skúša nové veci. Trochu zdržanlivá voči ostatným ľuďom, ale pri bližšom spoznaní verná a priateľská.

Buntovné charaktery nemajú rady schémy, naopak, milujú ich lámať. Rady zdôrazňujú svoju nezávislosť a vynikajú medzi spoločnosťou. Preto sa dievčatá s takouto osobnosťou budú cítiť dobre v silných, farebných a trochu nekonvenčných štýloch.

Odporúčané štýly: rockový, hippie, vintage.
Odporúčané modely dievčenských šiat: Mila, Dolores, Imelda.

Priebojné dieťa

Všade jej je plno, vždy ochotná pomôcť a úplne angažovaná vo svojich činnostiach. Duša spoločnosti, ktorá sype vtipy ako z rukáva. Priťahuje ľudí a má s nimi skvelý kontakt. Nemá problém nadväzovať nové známosti, ba dokonca vedie skupinu a spája ju. Vždy usmiata, priateľská a schopná – takto v skratke možno opísať tvoje dieťa.

Oblečenie priebojnej dievčinky by malo na prvý pohľad hovoriť, že ide o takúto povahu. V takom prípade sa tvoja dcéra bude cítiť dobre v intenzívnych farbách a lesklých tkaninách. Vďaka tomu na seba upúta pozornosť a ocitne sa v centre záujmu, ktoré tak veľmi miluje.

Odporúčané štýly: glamour, etno.
Odporúčané modely dievčenských šiat: Chloe, Susanna.

Aktívna

Je to typ, ktorý je veľmi ambiciózny a orientovaný na cieľ. Sústreďuje všetky sily, aby dosiahla to, čo si naplánovala – nezáleží na tom, či to bude víťazstvo na chemickej olympiáde alebo výhra v športových súťažiach. Veľmi angažovaná vo všetkých aktivitách, ochotná a efektívna. Nevyhýba sa priateľstvám, ale je od prírody skôr introvertka.

Pre aktívne dieťa bude najdôležitejší komfort a praktickosť oblečenia. Štýlové teplákové súpravy, ľahkosť parížskeho štýlu alebo klasické sety umožnia obliecť sa pohodlne a zároveň neplytvať energiou potrebnou na ďalšie činnosti (napokon aj rozhodnutie o výbere outfitu si vyžaduje energiu!). Takéto oblečenie bude navyše praktické v takmer každej situácii.

Odporúčané štýly: športový, parížsky, klasický.
Odporúčané modely dievčenských šiat: Eve, Diana, Silvia.

Samozrejme, toto je len niekoľko príkladov toho, ako možno obliekať dieťa v závislosti od jeho povahy. Jednotlivé osobnostné črty sa môžu líšiť a prelínať v prípade tvojej dcéry. Veď napokon, každý človek je unikát, ktorý objavuje sám seba každý deň. Preto experimentujte a skúšajte nové módne kombinácie, až kým nenájdete štýl, ktorý najlepšie odráža charakter a preferencie tvojej dcérky.

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium