Sú šaty dobrý nápad ako vianočný darček pre dievča? 0
dievčenské šaty, dievčenské šaty na svadbu, dievčenské spoločenské šaty, dievčenské šaty s dlhým rukávom, dievcenske saty tutu, detské šaty,

Darček pre dieťa – je jedno, či ide o šaty alebo čokoľvek iné – musí byť preňho predovšetkým radosťou. Nesnažte sa vnútiť svojmu dieťaťu malú princeznú, ak má zjavne iný vkus a uprednostňuje hasičské auto ako aj tie najpôvabnejšie dievčenské šaty.

Tieto záujmy sa však ujasňujú už v mladom veku a rýchlo si môžeme všimnúť, či z nás rastie malá elegantná dáma, ktorá dychtivo siaha po maminých topánkach a neustále mení bábiky. V tomto prípade budú dievčenské šaty dokonalým vianočným darčekom.

Dievčenské šaty - každý deň alebo na sviatky?

Pri výbere dievčenských šiat na vianočný darček by sme sa mali, samozrejme, riadiť vkusom dotyčnej osoby. Pristupujme však nekriticky, vyberajme len to, čo sa páči našim deťom, najmä ak majú pár rokov. V tomto veku bude dieťa inklinovať k prehnaným šatám známym z rozprávok – kilometre tylu a kilogramy flitrov. Na druhej strane – jednoduché, každodenné dievčenské šaty jej tiež neurobia radosť.

Poďme teda na kompromis – dievčenské šaty, ktoré budú očarujúce a elegantné, no zároveň používané na väčšinu príležitostí. Dajme dieťaťu šancu predviesť nové šaty a obliecť si ich na väčšinu rodinných osláv – narodeniny, prvé sväté prijímanie či svadby.

Úspešne vieme zvoliť strih prispôsobený veku dieťaťa a efektné doplnky. Ich funkcie môže plniť napríklad veľká zlatá mašľa, efektné pierkové šaty, nadčasové šaty s ružovým tylovým spodkom, či efektné pierka na rukávoch.

Prepracované šaty pre staršie dievča

Dievčatá 10-12 rokov už majú lepší zmysel pre štýl a viac sa zaujímajú o módu. V ich prípade môžeme vyskúšať decentnejšie modely dievčenských šiat, pripomínajúce návrhy najlepších módnych domov. Takéto dievčenské šaty ako vianočný darček potešia nielen oko obdarovanej, ale budú aj prvým "dospeláckym" darčekom.

Majme teda na pamäti, že staršie deti by chceli byť brané vážne. Namiesto ružových a rozšírených, objemných strihov, poďme do čiernej, námorníckej modrej a červenej. Mali by sme tiež dbať na to, aby vybrané dievčenské šaty mali štýlové prvky, ktoré budú ústredným bodom šiat. Zamatové šaty s veľkolepými výrezmi na ramenách alebo šaty s priehľadnými tylovými rukávmi budú pre túto úlohu ideálne. V takýchto šatách sa naše dieťa bude určite cítiť ocenené a krásne.

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium