Mały anjelik, čiže prvá svätá prijímanie 2024 0
Mały anjelik, čiže prvá svätá prijímanie 2024

Už o chvíľu, o moment, príde máj a s ním sa začne sezóna prvých svätých prijímaní. Toto je jedna z najdôležitejších udalostí v živote vašej dcérky – každá dievčina chce v tento deň vyzerať úchvatne. Preto je dobré už vopred premýšľať o stylizácii na tento veľký deň vášho dieťaťa.

Čo vybrať, aby to bolo moderné, pohodlné a praktické? Aké sú trendy prvých svätých prijímaní na rok 2024? Čo robiť s kreáciou, ak bola vopred určená komunijná róba v podobe alby? Aké šaty pre dievča vybrať ako pamiatku na prvú svätú prijímanie? Čítajte ďalej!

Aké by mali byť ideálne šaty na prvú svätú prijímanie pre dievča? Prvá svätá prijímanie je pre vaše dieťa veľmi vzrušujúca udalosť. Koniec koncov, už dlhšiu dobu sa pripravovalo na tento deň, cvičilo modlitby, básničky a poradie udalostí počas svätej omše. Aby ste trochu spríjemnili dcére tento stresujúci čas, stojí za to zaoberať sa tým, čo dievčatá majú najradšej – výberom komunijných šiat!

Existuje však niekoľko smerníc, ktorých by ste sa mali držať, aby vybraná kreácia mohla byť skutočne šatami na prvú svätú prijímanie. Aké sú tieto otázky?

Farba kreácie. Šaty na prvú svätú prijímanie pre dievča by mali byť biele. Vyplýva to zo symboliky tejto farby, ktorá znamená čistotu a nevinnosť (ako duša dieťaťa). Našťastie odtieňov bielej je veľa, takže bez problémov prispôsobíte kreáciu typu krásy vášho dieťaťa.

Dĺžka. Pri šatách na prvú svätú prijímanie platí, že čím dlhšia kreácia, tým lepšie. Stylizácia na túto udalosť by mala byť skromná a zakrývať väčšinu tela. Preto, pri výbere konečného odevu, sa pozrite na modely s dĺžkou po kolená a dlhšie.

Doplnky. Pamätajte, že ide o prvú svätú prijímanie, nie svadbu! Preto s bohatstvom zdobení a množstvom materiálu v šatách na prvú svätú prijímanie pre dievča nepreháňajte.

Pohodlie. Najdôležitejší by mal byť komfort vášho dieťaťa. Preto vyberajte jednoduché modely komunijných šiat, aby sa vaša dcéra mohla po celom podujatí voľne hrať a tancovať.

Čo v prípade, keď farnosť vopred určila nosenie alb, a vy ste už kúpili šaty na prvú svätú prijímanie pre dievča? Nebojte sa – kreácia sa ideálne hodí na rodinnú oslavu po svätej omši. Vaša dcéra sa v nej určite bude cítiť lepšie, než byť celý deň v albe.

Pamiatka na prvú svätú prijímanie – kúpiť väčšie šaty pre dievča na zásobu alebo nie? Niektoré farnosti rok po prvej svätej prijímaní organizujú tzv. pamiatku prvých svätých prijímaní. Je to svätá omša, počas ktorej deti v slávnostných odevách alebo komunijných albách spomínajú na túto dôležitú udalosť. V takom prípade u mnohých mám vznikajú pochybnosti, čo robiť so šatami na prvú svätú prijímanie alebo albou?

Existujú 2 riešenia tejto situácie:

  1. Môžete kúpiť o veľkosť väčšie a trochu dlhšie šaty pre dievča na prvú svätú prijímanie alebo albu. Pred udalosťou šaty trochu podšite, aby sa dieťa nepotklo o nadbytok materiálu. O rok, keď vaša dcéra podrastie, nitku rozparajte a kreácia je pripravená!

    Toto riešenie má tiež svoje mínusy: v deň prvej svätej prijímanie bude vaša dcéra mať neprispôsobené šaty na prvú svätú prijímanie a nemáte istotu, že vybraná veľkosť bude o rok naozaj vhodná. Môžete tiež nechtiac poškodiť kreáciu počas rozparávania podšitia.

  2. V roku udalosti kúpite nové šaty na prvú svätú prijímanie pre dievča alebo albu. Mínusy? Musíte minúť ďalšie peniaze, ale máte istotu správneho prispôsobenia kreácie. Okrem toho bude to veľká radosť pre vašu dcéru, ak bude môcť vybrať druhé, moderné šaty na tento deň.

Ako sa starať o šaty na prvú svätú prijímanie, aby vydržali do toho dôležitého dňa? Už ste vybrali šaty pre dievča na prvú svätú prijímanie? Výborne! Aby vaša dcéra mohla v nich vyzerať čo najlepšie, teraz ich treba správne uskladniť. Ako to urobiť?

Zaveste šaty na prvú svätú prijímanie na vešiak. Vďaka tomu na nich nevzniknú záhyby a deformácie. Použite obal. Biele oblečenie má tendenciu strácať svoju farbu pod vplyvom svetla a prachu. Aby ste zachovali dokonalú biel šiat na prvú svätú prijímanie, umiestnite ich do obalu. Vďaka tomu budú v ten deň vyzerať dokonale!

Ak chcete trochu osviežiť vzhľad vybraných šiat pre dievča na prvú svätú prijímanie, deň pred udalosťou ich ošetrite zvislým parným žehličom. Predtým, ako sa pustíte do činu, presne si prečítajte etiketu a oboznámte sa s označeniami na nej.

Pre viac rád týkajúcich sa prania a uskladnenia šiat pre dievčatká vás pozývame do našich ďalších článkov:

  • Ako uskladniť šaty pre dievčatká, aby si zachovali svoj tvar dlho?
  • Ako vyprať šaty pre dievčatko, aby mohli slúžiť na viaceré príležitosti?
  • Biele šaty pre dievčatká – je to dobrá voľba?

Trendy prvých svätých prijímaní 2024, teda aké šaty na prvú svätú prijímanie pre dievčatko budú moderné v tejto sezóne? Čo bude moderné počas prvých svätých prijímaní 2024? Táto sezóna stojí pod znamením jednoduchosti a klasiky. To však vôbec neznamená, že tohtoročné šaty na prvú svätú prijímanie pre dievčatká budú chudobné!

Pokiaľ ide o strih, dominujú dlhé, ale odhaľujúce členky, voľné modely so šarfou v páse. Vrchná časť šiat pre dievčatko je hladká, zatiaľ čo spodná časť je z jemného tylu. Objavujú sa aj jemné prešitia na okraji kreácie. Najviac zdobené sú zvyčajne rukávy, výstrih alebo pás, vďaka čomu šaty nadobúdajú neopakovateľný charakter. Elegantné, dievčenské a skromné.

Najmodernejšie modely šiat na prvú svätú prijímanie pre dievčatká v Zoya Fashion Pozrite si našu najnovšiu kolekciu šiat na prvú svätú prijímanie 2024 a vyberte si z nich kreáciu, v ktorej sa vaša dcéra bude cítiť ako malý anjelik! Ktoré modely odporúčame najviac?

Ayla Šaty pre dievčatko Ayla sa dokonale zapadajú do aktuálnych trendov prvých svätých prijímaní 2024. To, čo ju odlišuje od ostatných kreácií a robí ju naozaj výnimočnou, je jemne zdobená diamantmi šarfa v páse a pierkové rukávky. Vďaka tomu celok vyzerá ľahko a veľmi romanticky.

Elida Sú u vás pravidlá týkajúce sa vzhľadu šiat na prvú svätú prijímanie pre dievčatko dosť prísne? Elida sa tu hodí dokonale! Mierne lesklý vrch s jemnými kryštálmi pri výstrihu sa dokonale kombinuje s padavým tylom. To bude nádherná kreácia na takú dôležitú udalosť!

Lara Dievčenská, skromná, proste dokonalá – taká je komunijná šaty Lara. Prečo ju vybrať na prvú svätú prijímanie vašej dcéry? Vďaka jemným tylu falbankám na ramenách a v dolnej časti kreácie bude vaše dieťa vyzerať úchvatne, a zároveň subtelne. To je ideálne zladená stylizácia na takéto sviatky.

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium