Nezabudnuteľné Doplnky pre Prvú Svätú Prijímanie: Venčeky, Čelenky a Viac 0
Nezabudnuteľné Doplnky pre Prvú Svätú Prijímanie: Venčeky, Čelenky a Viac

Doplnky, ktoré dodajú neopakovateľný vzhľad každému šatám na prvom svätom prijímaní pre dievčatko. Módna a pohodlná šatka na prvom svätom prijímaní pre dievčatko na tak dôležitom udalosti je jedna vec. Avšak, aby outfit nadobudol naozaj neopakovateľný vzhľad, starajte sa o elegantné a pútavé doplnky. Čo vybrať k stylingu na prvom svätom prijímaní, aby to bolo úhľadné a zároveň efektné? Pozrite sa!

Venček na prvom svätom prijímaní – povinný na výnimočnú udalosť
Keď premýšľate o šatkách na prvom svätom prijímaní pre dievčatko, prvou (a mimochodom správnou) asociáciou v súvislosti s doplnkami k tomuto outfitu je venček na prvom svätom prijímaní. Odkiaľ sa však vzal a ako ho vyrobiť, aby najlepšie zapadal k vybranej kreácii?

Krátká história venčeka na prvom svätom prijímaní
Venček je pokrývka hlavy, ktorá má svoj pôvod už v antických dobách. V tom období sa pletol z konárikov mirtu a nosil sa na počesť bohyne Afroditu. Postupom času sa stal symbolom nevinnosti, preto ho najčastejšie nosili dievčatá a slobodné ženy.

Ako sa venček stal súčasťou outfitu na prvom svätom prijímaní? V minulosti bola prvá svätá prijímanie príležitosťou na „predvedenie sa“ bohatších rodín. Pri oltároch dominovali bohato zdobené šatky na prvom svätom prijímaní pre dievčatá aj chlapčenské obleky z kvalitných materiálov. Aby sa obnovil skromný a čistý charakter slávnosti, farnosti začali zavádzať jednotné alby. Preto sa venčeky na prvom svätom prijímaní stali doplnkom, ktorý dodával outfitu neopakovateľný vzhľad.

Aký venček na prvom svätom prijímaní vybrať – umelý alebo zo živých kvetov? Prvá svätá prijímanie zvyčajne pripadá na máj, kedy príroda ožíva množstvom rôznych kvetov. Preto v minulosti bolo bežné vytvárať venčeky na prvom svätom prijímaní z čerstvých rastlín. Najčastejšie sa vyberali ruže (obzvlášť vetvičkové s drobnými kvetmi), gypsofilu, karafiáty, chryzantémy tzv. duby a konvalinky.

Móda sa rada vracia a v posledných sezónach je čoraz viac vidieť návrat venčekov zo živých kvetov. Ako vykonať taký doplnok pre vašu dcéru? Našťastie je to pomerne jednoduché – stačí len trocha trpezlivosti a sústredenia, a efekty budú ohromujúce!

Čo potrebujete na vytvorenie venčeka z čerstvých kvetov?

Samozrejme kvetov! Ale aby to nebolo príliš, použite maximálne 2 druhy. Týmto spôsobom udržíte prírodný vzhľad outfitu. Floristický drôt s priemerom min. 1 mm ako základ venčeka. Najlepšie, aby bol hneď v zelenej farbe – vtedy ho nebude potrebné dodatočne maskovať. Presný obvod hlavy dieťaťa. Plánujete uzavretý venček? Skontrolujte pomocou krajčírskej pásky veľkosť hlavy dieťaťa. Príliš veľký obvod spôsobí, že doplnok bude neustále padať do očí vašej dcéry, a príliš malý bude nepríjemne tlačiť. Saténová stuha. Dobrým riešením na začiatok dobrodružstva s vytváraním venčekov sú doplnky nastaviteľné. V tomto prípade sa najlepšie osvedčí saténová stuha. Okrem toho také voľne padajúce stuhy pridajú celému stylingu romantický a veľmi dievčenský charakter. Zelená floristická páska bude užitočná na maskovanie a spojenie koncov kvetov. Floristické lepidlo využijete, keď budete chcieť pridať do venčeka kvety s krátkymi stopkami. Vďaka nemu kvet zostane na správnom mieste. Lepidlo mu tiež zabezpečí vlhkosť, vďaka čomu bude venček dlhšie vyzerať čerstvo.

Pri venčekoch z čerstvých kvetov zostáva ešte otázka správneho uskladnenia ozdoby. Príliš skoro vyrobený venček zvädne a bude vyzerať neelegantne. Čo robiť v takej situácii?

Hotový venček uskladňujte v chladničke, v uzavretej nádobe. Zvážte, že nie každý druh kvetov vydrží rovnako dlho. Ak chcete, aby sa vaša dcéra mohla venčekom tešiť ešte nasledujúci deň alebo plánujete pripraviť ho trochu skôr, rozhodnite sa pre mirt alebo gypsofilu. Vyhnite sa svetlým ružiam – ich lupene najrýchlejšie strácajú ideálny vzhľad.

Ak v zhone príprav na prvú svätú prijímanie nemáte čas na vytvorenie takéhoto venčeka, môžete si ho kúpiť v umelom prevedení. Taký doplnok bude vždy vyzerať dobre a určite bude trvalejší ako jeho živý ekvivalent. Bude tiež krásnou spomienkou na toto výnimočné podujatie.

Čo namiesto venčeka na prvom svätom prijímaní? Vaša dcéra stanovczo odmietla nosiť venček na prvom svätom prijímaní? Nič stratené! Ak chcete ozdobiť jej účes v tento deň, máte ešte niekoľko riešení.

Čelenky do vlasov pre dievčatká Skvelou alternatívou k venčeku na komunii sú ozdobné čelenky do vlasov. Mnohé z nich obsahujú dodatočné aplikácie ako perličky, flitre, tiulové mašle alebo umelé kvety. Pamätajte však, aby čelenka bola zladená s celým outfitom – najlepšie ju vybrať pod farbu vybranej šatky pre dievčatko na komunii.

Pozrite sa teraz na dostupné čelenky do vlasov pre dievčatká z kolekcie Zoya Fashion – PREJDITE SEM.

Ozdobné sponky do vlasov pre dievčatká
Ak ste sa rozhodli pre konkrétny účes namiesto voľne rozpustených vlasov, dobrým nápadom na oživenie ho budú sponky do vlasov. Jemné látkové mašličky, lesklé perličky a flitre výborne podčiarknu look a umožnia ešte lepšie stabilizovať celý účes.

Vyberajte si zo širokej ponuky rôznych druhov sponiek do vlasov a vytvorte nezabudnuteľnú komunijnú stylizáciu – PREJDITE SEM.

Ostatné doplnky, ktoré by ste mali zvážiť pri tvorbe komunijnej stylizácie so šatami pre dievčatko
Čo ešte podčiarkne jedinečný vzhľad vašej dcéry počas takej dôležitej slávnosti, ako je prvá svätá prijímanie? Pridajte tieto doplnky k vybranej komunijnej šatke pre dievčatko a uchváťte sa efektom!

Bolerko
Počasie v máji môže byť nepredvídateľné. Preto bolerko nielen skvele doplní komunijnú stylizáciu, ale tiež ochráni ramená dieťaťa pred chladom. Okrem toho takéto oblečenie využijete aj k iným kombináciám, takže sa oplatí ho mať „pre každý prípad“.

Prezrite si dostupné modely boleriek z kolekcie Zoya Fashion a vyberte ideálny strih na tento výnimočný deň – PREJDITE SEM.

Pančuchy, podkolienky
Počas nepriaznivého počasia stojí za to chrániť nielen detské ramená, ale aj nohy. V tomto prípade sa skvele osvedčia dievčenské podkolienky a pančuchy pre dievčatká. Modely s prídavkom anjelských krídel alebo jemných mašličiek určite zaujímavo obohatia celkový styling.

Pozrite si teraz na výnimočné pančuchy pre vašu dcérku – PREJDITE SEM.

Kabelky
Užitočným doplnkom pre dievčatko počas prvej svätej prijímania je malá biela kabelka na jemnom remienku alebo reťazci. Nielenže doplní styling, ale tiež bude vynikajúcim miestom na uloženie vreckoviek, ruženca alebo modlitebníka počas svätej omše.

Rukavičky
Nie sú nevyhnutným doplnkom, pokiaľ ide o komunijnú stylizáciu, ale komunijné rukavičky určite pridajú eleganciu a umožnia vašej dcére cítiť sa ako malá princezná. Stojí za to zvážiť ich!

Nech deň prvej svätej prijímania vašej dcéry sa stane nezabudnuteľnou a výnimočnou udalosťou vo vašom živote. Predsa je to jej výnimočný sviatok!

Pridať komentáre (0)

Submit
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium